YURT DIŞI BİLİMSEL TOPLANTILARA KATILIM DESTEKLERİ

Genel Bilgiler

İTÜ Geliştirme Vakfı kurulduğu ilk günden beri İstanbul Teknik Üniversitesi akademisyenlerine akademik araştırma ve teşvik için birçok destek vermiştir. Vakfımızın akademisyenlere verdiği destekler, üniversitemizin yurtdışı ilişkilerini geliştirmek, öğretim üyelerimizin küresel ölçekte tanınırlığını artırmak ve bilimsel ağlarını genişletmek amacı yanında akademik personelin kişisel ve kolektif çalışmalarını geliştirme amacına yönelik programlardır.

2019 yılı itibari ile vakıf yönetimi yeni programlarla akademisyenlerin yurt dışı araştırma olanaklarını geliştirmek üzere çalışmalarını tamamlamış bulunmaktadır. Akademisyenlerimize sunduğumuz Yurtdışı Bilimsel Toplantılara Katılım Desteklerimiz;

Yurtdışı Bilimsel Toplantılara Katılım Destekleri

Vakfımız, İTÜ akademisyenlerinin üniversitemizi ulusal ve uluslararası platformlarda konferans ve seminerlere katılarak temsil edebilmeleri Önemli Bilimsel Toplantılara katılabilmeleri için yol, konaklama vb giderlerini karşılamaktadır. Vakfımız bu tip faaliyetlerin İTÜ akademik kadrosu ve araştırmacılar tarafından düzenlenmesinde her yıl belirlenen bütçe sınırları içinde destekler sağlamaktadır. Proje detayları ve başvuru koşulları aşağıda belirtilmiştir. Yurt dışı sunumlarda yazar olarak katılacağını bildiren Doktora öğrencilerine de uluslararası bilimsel toplantılara katılım desteği sağlanacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

İTÜ akademisyenlere ve araştırmacılara vakfımızca sunulan “Konferans/Seminer” hizmetlerinden ve olanaklardan yararlanmak isteyen akademik kadro üyeleri aşağıdaki listede belirtilen dokümanları hazırlayarak yazılı olarak vakfımıza başvurmalıdır.

Yapılan başvurular, konuları ve talep edilen desteğe bağlı olarak Vakfımız Yönetimi ve/veya Yönetim Kurulumuzca değerlendirilerek en kısa sürede sonuçlandırılır ve sonuçlar başvuru yapan İTÜ öğretim üyelerine yazılı olarak bildirilir.

Destek verilmesi durumunda işlemlerin sürebilmesi için

Verilen Desteklerle ilgili işlemlerin tamamlanabilmesi için