ÖĞRENİM BURSLARI

İTÜ Geliştirme Vakfı ARI Teknokent AŞ işbirliği ile 2021-2022 Akademik yılında Lisans düzeyinde öğrencilerimize 300’ü İTÜ Geliştirme Vakfı ve 250’si İTÜ ARI Teknokent tarafından desteklenmek üzere 550 öğrenciye 9 ay süresince aylık 650TL burs verilmesi kararlaştırılmıştır. Halen burs almakta olan 139 öğrencimiz bu burs programından yararlanacaktır. Bu öğrencilerimizin dışında 411 yeni öğrenciye daha burs sağlanması planlanmış bulunmaktadır.

Öğrenim Bursları Genel Bilgiler

İTÜ Geliştirme Vakfı, Üniversitemizde lisans eğitimine devam eden ihtiyaç sahibi ve başarılı olan öğrencilerimize “öğrenim Bursu” vermektedir. Bu yıl ARI Teknokent AŞ ile işbirliği içinde toplamda 550 öğrencinin aylık 650 TL olmak üzere 9 ay desteklenmesi öngörülmektedir.

Halen desteklenmekte olan 139 öğrenciye ek olarak, aşağıda belirlenen koşullara uyan yeni 411 öğrencimiz yapılacak değerlendirmelerden sonra bursa hak kazanacaklardır.

Başvuru Koşulları

Genel not ortalaması ’nın (GNO) 2,50 puanın üstünde olan öğrencilerimize bir akademik takvim yılı (9 ay) boyunca aylık 650 TL Burs verilmektedir.

Süreç ve Yapılması Gerekenler

Burs başvuruları için, burs başvuru formu sayfasında bulunan “İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖĞRENİM BURSU AÇIKLAMA VE BAŞVURU BELGELERİ” bağlantısında belirtilen açıklamalar ve istenen belgeler incelenerek, aşağıda verilen link üzerinden başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde son başvuru tarihinden önce doldurulması gerekmektedir.

Burs başvuru tarihinin sonlanması ile, ilk burs başvuru süreci olumlu olan başvuranlara vakfımızca yollanacak e-maille bilgi verilerek, başvuru formu ile birlikte istenen belgelerin eksiksiz olarak vakfımıza elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri vakfımıza ulaşan başvurular Vakıf Yönetimi tarafından incelenerek puanlama yoluyla değerlendirilir. Puanlama sonuçları burs almaya hak kazanan öğrencilerimize e-mail yolu ile bildirilir.

Doğru beyanda bulunmayanlar hakkında İTÜ Öğrenci Disiplin Yönetmeliği uyarınca öğrenci disiplin soruşturması açılır, gerekli ceza verilir ve durum öğrencinin siciline islenir. Burs başvurusunda verilen bilgiler gizli tutulacaktır.

Burs başvurusu yapmak için tıklayınız...